Do nie dawna twierdzono, że jedyne co jest w stanie przyciągnąć mężczyzn to wygląd. Z biegiem lat oczywiście to przekonanie zaczęło się zmieniać. Okazało się bowiem, że feromony mają większą siłę działania i to głównie one kierują nami podczas wyboru. Dziś już wiemy, że równie skutecznym afrodyzjakiem okazują się damskie perfumy. Wystarczy jedynie wiedzieć, jakich składników użyć.

Czym jest afrodyzjak?

 

Afrodyzjak to nazwa substancji, która ma wysokie działanie na nasze zmysły. Afrodyzjaki za pomocą swojego zapachu lub smaku, wpływają na zmysły, jednocześnie zwiększając nasze libido. Możemy je znaleźć w wielu napojach, pokarmach, pod różną postacią. Istnieją również zapachy, nazywane afrodyzjakami, które równie pobudzająco działają na nasze zmysły. Żeby znaleźć odpowiednią fiolkę perfum, należy tylko wtajemniczyć się w działanie nut zapachowych. Zatem jakich składników szukać w perfumach i jakich używać, aby wśród mężczyzn wzbudzać pożądanie?

Najbardziej przyciągające nuty zapachowe.

 

Na pierwszym miejscu, najbardziej przyciągających nut zapachowych, znajduję się połączenie jaśminu z białymi kwiatami. Zapach ten działa jednocześnie przyciągająco i uspokajająco, w Indiach natomiast uznawany jest za symbol miłości. Wanilia to dość specyficzny zapach, przez jednych uwielbiany przez innych wręcz skreślany. Ku zdziwieniu ma on wielką siłę i skutecznie działa na mężczyzn. Przypomina im najlepsze lata, beztroskiego życia. Kojarzona jest jednocześnie ze słodkością i ponętnością. Dość specyficznych zapachem, który okazał się hitem wśród wyborów kobiet, okazało się piżmo. Do niedawna wydobywany z gruczołów, dziś już syntetycznie okazał się najbardziej zmysłowym afrodyzjakiem. Sięgając do czasów egipskiej Kleopatry, na naszej liście znajdzie się też drzewo sandałowe. Według pradawnych legend właśnie takim olejkiem, na bazie sandałowego drzewa, Kleopatra kazała kropić swą sypianie. Wszystko po to, aby odprężać swoich wybranków i skutecznie oddziaływać na ich zmysłach.