Wybór asortymentu na współczesnym rynku perfumeryjnym jest ogromny. O tym, że taki właśnie jest, decyduje nic innego, jak stałe rozszerzanie propozycji zapachowych i zwiększanie ich dostępności poprzez obniżanie cen. Dzięki temu zaś, że zapachy stają się bardziej dostępne, rośnie zainteresowanie tymi wysokiej jakości. Jak dobrać perfumy damskie, by kobieta użytkująca je lub osoba przez nas obdarowana, mogła być maksymalnie zadowolona? Przede wszystkim warto wiedzieć co nieco o jej upodobaniach i preferencjach. Dodatkowo zapach perfum nierzadko dobiera się też do charakteru kobiety, która będzie go „nosić” na sobie. Z pewnością więc nie można mówić o udanym zakupie perfum w ciemno, bez odpowiedniej wiedzy „u źródła”.

Pełna paleta wyboru

Perfumy damskie dostępne dziś na rynku mogą być bardzo różne – od tych mega słodkich, po te owocowo – kwiatowe czy wyjątkowo mocne, które wybierane są głównie przez kobiety dojrzałe i starsze wiekiem. Oczywiście o ulubione nuty zapachowe warto pytać tych pań, którym chcielibyśmy sprawić perfumeryjną niespodziankę. Nie oszukujmy się bowiem – bardzo wyrazistych i ciężkich zapachów nie kupimy przecież nastolatce czy młodej, bardzo aktywnej kobiecie. Te panie bowiem zdecydowanie lepiej czuć się będą zapewne w otoczeniu wyjątkowo rześkich, owocowych czy kwiatowych zapachów, które urzekać będą swoją lekkością.

Perfumy jako lustro osobowości

Jak dobrać perfumy damskie? Tu warto celować również w kierunku dominującej natury kobiecej i jej osobowości. Przebojowe, pewne siebie panie będą potrzebowały zupełnie innej kompozycji zapachowej niż panie, którym nigdzie się nie spieszy i które hołdują raczej sprawdzonym, znanym od wielu lat rozwiązaniom kosmetycznym. One bowiem mają już niejako zakodowane nie tylko w głowie, ale i w sercu i nosie to, jakie zapachy modne były niegdyś. I tu dominować będą raczej te dość ciężkie i niezwykle wyraziste nuty zapachowe.

Indywidualne upodobania w cenie

Na rynku współczesnych perfum damskich wyróżnić można 4 dominujące nuty kompozycji zapachowych. Są to: nuta orientalna, drzewna, kwiatowa, jak i owocowa. Oczywiście dopuszczalne są sytuacje, w których nuty się ze sobą łączy, a przez to zyskuje dostęp do wyjątkowych zapachów finalnych. Jakkolwiek by jednak było, zastanawiając się nad tym, jak dobrać perfumy damskie, warto wiedzieć, w której z wyżej wymienionych nut kobieta czuje się najlepiej? Może któraś z nich jest jej ulubioną, a któraś może absolutnie nie wchodzi w grę, jeśli chodzi o jej gusta i upodobania? Warto poznać nieco preferencje kobiety, którą chcielibyśmy obdarować perfumami. Dlaczego to jest tak ważne? Wszystko dlatego, by nie popełnić ogromnego faupax, kupując perfumy zupełnie nie w guście danej przedstawicielki płci pięknej.

Pora roku równie ważna

I jeszcze jedna kwestia – dobierając perfumy damskie dobrze zwrócić uwagę na porę roku, w której chcemy poczynić zakup. Inaczej bowiem pachną panie latem, zupełnie innych zapachów używają podczas tych nieco chłodniejszych miesięcy jesienno – zimowych. To również warto mieć na uwadze, wybierając się do perfumerii lub klikając na zakup odpowiedniego flakonu w sklepie internetowym.