Każdy z nas jest właścicielem przynajmniej jednego flakonika ulubionych perfum. Ale nie w tym absolutnie sęk, by posiadać taki oto właśnie jeden zapach. Bo zapachów powinno być co najmniej kilka – każdy na inną okazję. Jak z sukcesem dobrać więc perfumy do okazji? Warto wiedzieć co nieco o sposobach na trwały zapach, który cieszyć będzie nie tylko nas, samych użytkowników perfum, ale i osoby z naszego najbliższego otoczenia. Sprawdźmy zatem jakie patenty na dobór perfum do okazji można wdrożyć do własnego życia.

Perfumy na każdy dzień

Panie uwielbiające aktywność fizyczną, ale i takie, których po prostu wszędzie pełno, na co dzień używać będą raczej zapachów będących połączeniem nut słodkich z kwiatowymi, wzbogaconych jednocześnie także jakimś elementem energetyzującym, o właściwościach orzeźwiających. Takim składnikiem może być owoc z rodziny cytrusów lub chociażby bergamotka. Wśród zapachów kobiecych polecanych do codziennego użytkowania, spotkania rodzinne i inne

Uroczystości rodzinne, święta, spotkania towarzyskie, wesela – to uroczystości, na których nie wypada pachnieć byle jak. Ale warto wybrać takie kompozycje zapachowe, które nie będą wydzielać zbyt intensywnego zapachu. Gustownemu podkreśleniu kobiecości służyć będą zapachy kwiatowo – owocowe, słodkie i ciepłe zarazem, ale mniej wyraziste niż te przeznaczone na wielkie wieczorne wyjścia. Tutaj warto szukać kompozycji z nutami takich owoców jak nektarynka, gruszka czy brzoskwinia oraz akordy takich kwiatów jak romantyczna róża, fiołek lub piwonia.

Kompozycje typowo biurowe

Każda zapracowana bizneswoman powinna używać do pracy zapachów klasycznych, bardzo wyrafinowanych i eleganckich. Takich, które nie są nasycone słodkimi akcentami, a pozostają typowo chłodne i umożliwiają podkreślenie profesjonalizmu użytkowniczki. Dlatego też z myślą o wyborze perfum do pracy i na spotkania biznesowe, warto celować przede wszystkim w kompozycje zapachowe wypełnione nutami cytrusowymi, lawendą, jaśminem, bergamotką, miętą, różowym pieprzem czy różą. Dobrze sprawdzą się również zapachy w których wyczuć można nutę ambry lub piżma w samej ich bazie.

Na wielkie wyjście

Perfumy stworzone z myślą o wielkim wyjściu lub wieczornej randce z ukochaną osobą powinny być z kolei maksymalnie zmysłowe i mieć w sobie tzw. „ogon”. Muszą być też bardzo wyraziste i obowiązkowo ekskluzywne. Dlatego też doskonale sprawdzą się tu kompozycje oparte na nutach orientalnych, przyprawowych oraz kwitowych lub owocowych – jedynie pod warunkiem, że będą maksymalnie głębokie, a przez to także – wyjątkowo ciepłe.