Każdy z nas chce dobrze wyglądać w pracy. Odpowiedni strój, fryzura i makijaż powinny stanowić naszą wizytówkę w kontakcie ze współpracownikami. Warto również pamiętać o dobrze dobranych perfumach, których zapach będzie odpowiednio nastrajać do pracy i nie będzie uciążliwy dla innych współpracowników. Zapraszamy do lektury.

Idealny zapach

Idealny zapach, którego użyjesz przed wyjściem do pracy, powinien przede wszystkim pasować do sytuacji i outfitu. W zależności od tego, jaki wizerunek chcesz uzyskać i w jaki sposób być postrzegana przez innych wybierz najlepszą nutę zapachową. Należy jednak pamiętać, że obok nas będą znajdować się inne osoby.

Z tego względu odradzamy duszące, kadzidlane zapachy o orientalnych nutach. Taki wybór może stanowić problem dla klientów i współpracowników a ze względu na swoją inwazyjność powodować bóle głowy i kiepskie samopoczucie. Polecamy zapachy naturalne i delikatne. Aby zyskać w oczach znajomych, możesz również zapytać, czy nikt nie cierpi na alergię i czy zapach perfum nikomu nie przeszkadza.

Ostrożnie z ilością

Drugą kluczową kwestią w kontekście dobierania odpowiednich zapachów do pracy jest ich ilość. Nieważne, że korzystasz z delikatnych kwiatowych aromatów. Perfumy stosowane w dużej ilości mogą być męczące dla współpracowników, co wpływa na komfort pracy. Dwa lub trzy psiknięcia na szyję i nadgarstek to odpowiednia ilość. Stanowczo odradzamy perfumowania ubrań, ponieważ w kontakcie z tkaniną mogą po prostu brzydko pachnieć.

Jakie zapachy najlepiej sprawdzą się w pracy?

Jeżeli pracujesz w biurze, najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie lekkich i orzeźwiających perfum, które oprócz przyjemnej aury dodadzą również energii Tobie i wszystkim osobom w Twoim otoczeniu. Świetnie sprawdzą się zapachy o nutach cytrusowych i owocowych. W przypadku perfum drzewnych, kwiatowych i orientalnych, oprócz ciężkości, mogą działać usypiająco, obniżać koncentrację, a nawet powodować senność. Efektem tego może być niestety spadek wydajności pracy.

Podsumowanie

Nie ma jednej drogi, która pomoże wybrać idealne perfumy do pracy. Wszystko zależy od wielu kwestii związanych między innymi z pH skóry, miejscem pracy czy współpracownikami. Najlepszym rozwiązaniem jest zdanie się na własny gust i tak jak w przypadku ubrania - trzymanie się własnego stylu. Jeżeli dodamy do tego odrobinę troski o współpracowników, wybierzemy odpowiedni zapach, który będzie naszą wizytówką w każdym biurze.