Perfumy służą ludziom od lat. Na przełomie dziejów zmieniała się ich rola i za każdym razem wyznaczały nowe trendy oraz na różne sposoby pobudzały ludzkie emocje. Dziś skupimy się na roli perfum jako afrodyzjaków, pobudzających zmysły i pomagających rozkochać w sobie nawet najtwardsze serca. Zapraszamy do lektury.

Afrodyzjak

Afrodyzjaki znane są od wielu lat. Na początku uważano, że odpowiednio zmieszane eliksiry i zaklęcia mogą być sposobem na rozkochanie w sobie drugiej osoby. Kiedy okazało się, że próby nie przynoszą oczekiwanych efektów, skupiono się na zapachach, które potrafią wpłynąć na zmysły i przyciągnąć mężczyznę niczym magnes. Ze względu na fakt, że afrodyzjaki można znaleźć również w wielu pokarmach takich jak truskawki czy ostrygi, dodając do tego zapach, o odpowiednim aromacie sprawisz, że randka może być ucztą dla zmysłów.

Jaśmin, który działa na mężczyzn

Kwiat i aromat jaśminu znany jest ludziom już od czasów starożytnego Rzymu, kiedy bogaci mieszkańcy używali go nawet do skrapiania przedmiotów codziennego użytku. Nie ma w tym nic dziwnego. Do dziś kwiat jaśminu uznawany jest za symbol miłości na przykład w Indiach. Uzyskany z niego olejek eteryczny uchodzi za najbardziej erotyczny i pobudzający seksualnie zapach na świecie. Perfumy z nutą jaśminu na pewno podgrzeją atmosferę na każdej randce.

Słodkości i drzewo zamknięte w fiolce

Jak wspominaliśmy na początku artykułu, najlepszym afrodyzjakiem oprócz zapachów jest jedzenie. Aby uzyskać odpowiedni efekt, wystarczy po prostu odpowiednio połączyć ze sobą składniki. Według ekspertów produkty takie jak karmel, miód, czekolada czy truskawki są w stanie rozgrzać i pobudzić każdego. Jeżeli oprócz wymienionych słodkości, dodamy perfumy o podobnym aromacie, sukces jest na wyciągnięcie ręki. 

Słodka strona uwodzenia

Jeżeli od ciężkich drzewnych zapachów, wolisz słodkie i ciepłe aromaty, mamy dla Ciebie waniliową propozycję. Wykorzystanie tego afrodyzjaka w połączeniu z delikatną nutą owoców takich jak mandarynki tworzy jeden z najciekawszych zapachowych duetów, który znajdziesz w perfumach . Sprawdź ofertę naszych perfum już dziś i daj się ponieść odrobinie szaleństwa. Inne teksty związane z zapachami znajdziesz na naszej stronie w sekcji blogowej. Życzymy udanych zakupów.