Z okazji nadchodzącej jesieni wielu z nas się cieszy, a równie wielu – martwi. Bo oto oprócz pięknych, różnokolorowych liści błyszczących w słońcu coraz częściej pojawiać się będą także deszczowe dni, pełne jesiennej chandry momenty, a wraz z nimi – coraz zimniejsze powiewy wiatru oraz liczne przeziębienia. Tego nie lubimy. Oczywiście będziemy ciepło się opatulać ciepłymi swetrami, szalami oraz coraz częściej ubierać się nieco „na cebulkę”. Ale towarzyszyć nam będzie tez bardzo fajna zmiana. Ta dotyczyć będzie zmiany perfum na nieco bardziej intensywniejsze i wyraziste. Przy tym – wciąż nasze ulubione. Jakie perfumy na jesień warto zamówić już dziś lub poszukać w dobrych perfumeriach? Sprawdziliśmy to!

Stawiamy na drzewa

Mocne, drzewne akordy zapachowe to akcenty, na które obowiązkowo warto postawić właśnie jesienią. Ich ogromnym atutem jest nieprzeciętna zmysłowość oraz ciepło otaczające użytkownika. Jesienią przecież pragniemy nie tylko otulić się cieplejszym szalem, ale równie przyjemnie będzie móc wtulić się w przyjazny i ciepły zapach. Takich więc szukajmy. A jakie nuty zapachowe gwarantować nam będą dostęp do ciepłych zapachów? Tu warto celować przede wszystkim w obecność akcentów drzewa sandałowego oraz paczuli. Dobrze, jeśli w naszym jesiennym zapachu znajdą się także akcenty ambry, romantycznej róży, uwodzicielskiego jaśminu, jak i bergamotki. A które z zapachów dostępnych w dobrych perfumeriach można polecić do zakupu czy wypróbowania choćby już, zaraz?

Propozycji zapachowych kilka

Na jesienne dni pięknej, złotej polskiej jesieni, jak i tej jesieni przepełnionej chandrą, polecić można kilka znanych na całym świecie i uwielbianych zapachów. Wszystkie z właśnie wymienionych mają w sobie tę niecodzienną moc skutecznego radzenia sobie z dopadającym często jesienią przygnębieniem i początkami chandry. Są wspaniałym antidotum na ulewne, listopadowe deszcze oraz pozwalają poczuć się wyjątkowo ciepło i atrakcyjnie przy każdym zetknięciu z przyjemnym, zmysłowym zapachem. Dodatkowo czarują ponadprzeciętną trwałością – możemy mieć pewność, że towarzyszyć nam będą przez całe długie dni.

Piękny zapach to jest to

Okres jesiennych chłodów nie zwalnia nas z obowiązku dbania o siebie i własną atrakcyjność. Nie warto więc rezygnować z korzystania z luksusowych perfum w obawie, czy nie wywieje ich wiatr. Niech będą one pięknym dodatkiem do każdej naszej stylizacji. Niech czarują, uwodzą i zapewniają ciepło. Po to właśnie je stworzono – by ocieplały każdy dzień i rozweselały niezależnie od dominujących warunków pogodowych. Niech cieszą nasze zmysły na okrągło – każdego dnia.