Najnowsze wpisy

Dlaczego tak chętnie używamy perfum?

Perfumy towarzyszą człowiekowi niemal od zawsze. Bo nawet gdy przypomnimy sobie czasy gdy byliśmy dziećmi, to czy całkiem ukradkiem nie podkradaliśmy czasem ulubionego flakonika naszych rodziców i w ukryciu nie spryskiwaliśmy się jego zawartością? Nierzadko nawet robiliśmy to zbyt intensywnie, przez co nie dało się ukryć tej samowolki…

Odkąd pamiętamy, chcieliśmy ładnie pachnieć. I to nie tylko świeżością po niedawno odbytej kąpieli, ale taką inną, zupełnie niepowtarzalną świeżością. Stąd też szukaliśmy zapachu odzwierciedlającego nasz sposób życia, bycia lub charakter. Tu wspomnieć trzeba, że zapach ten, wraz z upływem wieku, zapewne się zmieniał. Do momentu, gdy dojrzeliśmy na tyle, że teraz najlepiej czujemy się z jednym, może dwoma ulubionymi zapachami. I to nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Oprócz niepodważalnej potrzeby otaczania się ulubionym zapachem , perfum używa się również wówczas, gdy chce się poprawić nieco pewność siebie, zrobić na kimś bardziej profesjonalne wrażenie, czy też po prostu dodać sobie odwagi – i to w zupełnie różnorodnych sytuacjach. Dobry aromat markowych perfum dodatkowo budować będzie także przekonanie wśród osób w naszym otoczeniu, że oto mają do czynienia z ludźmi o nieprzeciętnym, doskonałym guście. A nic nie tworzy tak klimatu elegancji, jak właśnie odpowiednio dobrana nuta zapachowa markowych perfum.

Perfumy dodatkowo dodają charakteru stylizacjom czy kreacjom makijażowym. Dobrze więc, jeśli potrafimy dobrać zapach do siebie tak, by idealnie współgrał z naszym charakterem i osobowością. Kobietom o naturze romantyczek z pewnością spodobają się słodkie zapachy kwiatowe. Paniom na poważnych stanowiskach zawodowych przypadną do gustu raczej nuty dość mocne, choćby orientalne lub szyprowe. Podobnie jest z nutami zapachowymi dedykowanymi mężczyznom. Nie każdy pan zdecyduje się na mocne akcenty zapachowe – dla wielu mężczyzn idealną kompozycją będzie ta bazująca na orzeźwieniu i sportowej lekkości.

Co więcej – perfumy od lat utożsamiane były z feromonem – i tak pozostaje także do dziś. Korzystanie z oryginalnych, znanych na całym świecie zapachów, wzbudzać ma także zainteresowanie płci przeciwnej. Zasadę tę stosują zarówno panie, jak i panowie. Wszystko po to, by pozostawić po sobie miłe wspomnienie dla zmysłów i być może przykuć uwagę płci przeciwnej na tyle mocno, by ta osoba nawiązała z nami bliższy kontakt.

I na koniec coś jeszcze – używając ulubionych perfum, poprawiamy sobie nastrój. Niemożliwe? Nic bardziej mylnego. O korzystnym wpływie aromatoterapii wiadomo nie od dziś. Dlatego też warto wybrać tai zapach, który nie tylko relaksuje, ale i łagodzi stres, zmniejsza objawy zmęczenia oraz dodaje niezbędnej energii do radzenia sobie z wyzwaniami zawodowymi oraz tymi związanymi z dniem codziennym.

Swój ulubiony zapach po prostu zawsze warto mieć pod ręką. I używać go nie tylko od święta. Dla ogólnego zdrowia i zadowolenia z życia – rzecz jasna.