Najnowsze wpisy

Jakie perfumy na prezent pod choinkę?

Wybór odpowiedniego zapachu zależy przede wszystkim od osoby, której pragniemy go podarować. Chcąc wręczyć wyjątkowy prezent pod choinkę często decydujemy się na perfumy, jednak równie często nie zdajemy sobie sprawy w jaki sposób wybierać odpowiednie nuty. Jeśli znamy preferencje obdarowywanej osoby zadanie jest proste – szukamy zapachów o podobnych bukietach. Jeśli natomiast nie znamy jej dobrze i nie wiemy jakie nuty zapachowe lubi, pozostaje nam kierować się podstawowymi wytycznymi takimi jak wiek, płeć, charakter, a także tryb życia. Już te podstawowe cechy pomogą w wyborze odpowiedniego bukietu, a przy odrobinie szczęścia uda nam się trafić w gust obdarowywanej osoby. Tak naprawdę każdy perfum jest idealnym pomysłem na podarunek, jednak wszystko zależy od osoby, której zostanie wręczony.

Jakie perfumy na prezent pod choinkę wybrać?

Podstawową cechą, znacznie zawężającą krąg poszukiwanego prezentu pod choinkę jest oczywiście płeć. Zupełnie inne zapachy podarujemy mężczyźnie, a inne kobiecie. Wzięcie pod uwagę wieku także pomoże ograniczyć listę perfum. Osoby młode najczęściej sięgają po świeże i orzeźwiające zapachy o bukietach kwiatowych i cytrusowych. Kierują się także estetyką wykonania flakonu, który stanowi dla nich pewnego rodzaju gadżet lub designerski dodatek. Dla cioci czy babci warto wybrać nieco cięższe, intensywniejsze zapachy o nutach takich jak jaśmin lub piżmo, które wspaniale skomponują się z ich poważnym i eleganckim wizerunkiem. Nuty orientalne lubiane są także przez osoby rodzinne, ciepłe, które dużo czasu spędzają w towarzystwie i cenią sobie bliskość ludzi. Z kolei osoby o aktywnym trybie życia, uprawiające sport, podejmujące nowe wyzwania często wybierają świeże nuty cytrusowe i kwiatowe, które pozwalają im się czuć swobodnie i rześko w każdej sytuacji.

Niezależnie od tego, czy osoba, której wręczamy podarunek pod choinkę jest nam bardzo bliska, czy będzie to rzadko widywana przez nas ciocia, mamy szansę obdarować ją wyjątkowym i przede wszystkim trafionym prezentem. Podstawowa wiedza na temat dobierania perfum sprawi, że tak drobny gest może zostać zapamiętany na długo przez obdarowywaną osobę, którą z pewnością zaskoczy trafiony prezent pod choinką.