Najnowsze wpisy

Jakie perfumy wybrać na wakacje?

Lato, lato już za pasem, a więc pora na letnie zmiany. Zarówno, jeśli chodzi o naszą garderobę, jak i kosmetyczki. Słoneczne dni to czas na to by zastanowić się nad wprowadzeniem zmian w naszym wizerunku. Poza zaopatrzeniem się w nowe koszulki czy spodnie warto pomyśleć też o nowych zapachach, które świetnie skomponują się z letnią aurą. Jaki wybór okaże się trafnym podczas towarzyszących nam upalnych dni?

Cechy letnich perfum.

 

Wybór odpowiednich perfum na lato, nie będzie problemem, kiedy zastosujemy się do kilku zasad. Po pierwsze powinnyśmy wybierać zapachy, kierując się intuicja tak, aby jak najbardziej kojarzyły się one z letnim okresem. Powinny być wzbogacone o wodne, owocowe i kwiatowe aromaty, bo to właśnie one idealnie komponują się z letnią aurą. Jednocześnie powinny one dobrze utrzymywać się na skórze, tak aby podczas wielkich upałów nie przynosiły nieprzyjemnych wpadek. Jeśli nie jesteś zwolenniczką zapachów ze słodkimi aromatami, równie dobrze możesz wykorzystać takie z lekką nutą pieprzu a nawet piżmu, lecz w niedominującej ilości. Najczęściej, poleca się zapachy, które kojarzone są z orzeźwieniem i tak też działają. Możemy do nich zaliczyć na przykład trawę cytrynową lub zielona herbatę. Nie dość, że takie składniki pachną, wyjątkowo rześko, to dodają również energii, w najbardziej upalne dni.

Czego się przestrzegać.

 

Podczas poszukiwania perfum na lato powinnyśmy być wyczulone na kilka szczegółów. Przede wszystkim wybór powinien być na spokojnie przemyślany. Nie kupujmy perfum, które przyciągnęły nas cena bądź reklamą w telewizji. Musisz być świadoma, że każdy perfum zachowuję się inaczej, jeśli chodzi o skórę. Dlatego tak ważne jest, aby przetestować je na swoim ciele i dobrać je w taki sposób, aby stworzyły idealną, wyjątkową mieszankę. Jeśli spodoba na się jakiś zapach, warto poprosić sprzedawcę o próbkę. Dzięki niej będziemy w stanie sprawdzić nie tylko wytrzymałość zapachu, ale także to, czy upał oddziałuję na nie korzystnie.

2 006 zzs