Najnowsze wpisy

Czy perfumy ulegają przeterminowaniu?

Moglibyśmy pomyśleć, że perfumy niczym nie przypominają produktów spożywczych. Ku zdziwieniu posiadają one jedną wspólną cechę, czyli termin przydatności. Wedle prawa wszystkie kosmetyki mają obowiązek posiadania daty ważności. Takie informację producent powinien umieścić na flakonie lub pudełeczku. Data określona jest oznaczeniem PAO, w formie otwartego pudełeczka z literą i cyfrą. Kilka perfum można użytkować dłużej niż zaleca producent. Należy jedynie chronić je przed szkodliwymi warunkami.

Warunki atmosferyczne.

 

Trzy podstawowe warunki atmosferyczne mogą zaszkodzić naszym perfumom. Zdecydowanie pierwszym z nich okazuję się światło. Zarówno promienie słoneczne jak i sztuczne blaski sprawiają, że perfum ulega zepsuciu. Aby je uchronić wystarczy przechowywać je w oryginalnych pudełkach bądź zamykanych szafkach, bez dostępu do światła. Temperatura to drugi z czynników, wpływających na psucie się perfum. W połączeniu z dużą wilgotnością tworzy podwójną, zabójczą bombę. W związku z tym perfum nie należy trzymać w łazience a najlepiej w temperaturze 16 stopni Celsjusza. Częstym rozwiązaniem okazuje się również, przechowywanie perfum w lodówce. Okazuje się, że jest to najlepsze rozwiązanie, należy jedynie pamiętać o umiejscowieniu ich w najcieplejszym z miejsc jak drzwiczki od lodówki czy szufladki. Nie każda fiolka perfum wyposażona jest w atomizer. Oznacza to, że nie każda posiada szczelne zabezpieczenie przed dopływem powietrza. Częsty kontakt z nim sprawia, że zapach szybciej się utlenia a jego intensywność słabnie.

Jak rozpoznać „świeżość” perfum?

 

Zdatność perfum do użytkowania sprawdzimy po samym ich wyglądzie. Perfumy zepsute posiadają mętny, nieprzyjemny kolor i widoczne drobinki zawarte w cieczy. Ich zapach staję się kwaśny przypominający trochę zapach pleśni. Intensywność zapachu jest znacznie mniejsza a one same znacznie szybciej się ulatniają. Pamiętaj, że perfumy to równie wrażliwe produkty, należy je przechowywać w odpowiednich warunkach, tak aby przysłużyły się one przez długi czas. Dostosowanie się do tych reguł pozwoli na radość ze świeżości i intensywności perfum.

2 149 zzs