Najnowsze wpisy

Jak dobrać perfumy na zimę?

Pogoda bardzo często wpływa na nasz nastrój, sposób ubierania się, a także wybór kosmetyków i perfum. Latem sięgamy po zapachy lekkie i świeże, które orzeźwią nasze zmysły, zmagające się z gorącem, zimą natomiast pragniemy, niczym w mięsistym swetrze, zanurzyć się w ciepłe, aromatyczne zapachy. Każda pora roku rządzi się swoimi prawami, ale też każda z kobiet lubi inne wonie, dlatego stworzyliśmy krótki poradnik, który pomoże w wyborze odpowiedniego zapachu na zbliżający się sezon zimowy.

Jak dobrać perfumy na zimę?

Dwie podstawowe cechy zapachów, które otulą Cię niczym miękki koc to słodkość i intensywność. Jedną z nich powinny się wyróżniać perfumy wybierane na sezon zimowy. Aromaty takie jak:

- przyprawowe,
- drzewne,
- pudrowe,
- orientalne,
- szyprowe.

Są to kompozycje idealnie nadające się na chłodniejszą aurę, które przywodzą na myśl leśne, przytulne schronienia, woń natury i pyszne, domowe wypieki. Dzięki nim poczujesz się cieplej i przyjemniej w słodkim, czarującym zapachu o nucie goździków, paczuli, kadzidła czy wanilii. Choć można je spotkać także w zapachach letnich, w większych proporcjach są to nuty działające rozgrzewająco dla naszego powonienia, dlatego idealnie nadają się na chłodniejszą aurę.

Aby dobrać odpowiedni zapach warto sprawdzić na stronie producenta stworzoną przez niego kompozycję, czyli profesjonalnie zwaną piramidę zapachową perfum, która składa się z trzech nut. Najważniejszą z nim jest tak zwana głowa, która pełni rolę pierwszoplanowego akordu każdej kompozycji. To ją czujemy jako pierwszą w momencie rozpylenia pachnidła. Choć jest niezwykle ulotna, to właśnie ona pozwala nam natychmiast zdecydować czy dany produkt spełnia nasze oczekiwania. Zazwyczaj wyczuwamy w niej cytrusowe i kwiatowe zapachy. Kolejną nutą jest nuta serca, która utrzyma się na naszej skórze wiele godzin - najczęściej dominują w niej zapachy korzenne czy drzewne. Ostatnim elementem piramidy jest baza, której zadaniem jest podsycenie serca zapachu i jego intensywności. Świadomy sposób selekcjonowania perfum umożliwi znalezienie idealnego zapachu na pory letnie i zimowe, który będzie pełnił rolę przywracania wspomnień i chwil spędzonych w wyjątkowej atmosferze.