Najnowsze wpisy

Perfumy czy woda toaletowa

Każdy z nas choć raz wahał się podczas kupna perfum, zastanawiając się czy wybrać perfumy czy zaryzykować z zakupem wody toaletowej. Woda toaletowa to swego rodzaju odpowiednik perfum, który wbrew pozorom posiada wiele różnic. Najczęściej w perfumeriach, obsługa skłania nas do zakupy pierwszego wariantu, a dla nas zapach wydaję się być podobny. Odpowiedni wybór zapachu powinien być przemyślany i odpowiedzialny. Jest on bowiem naszą wizytówka i silnie określa naszą osobowość. Pobudza wyobraźnie, przywołuje wspomnienia przez co oczekujemy od niego trwałości. Czym bowiem różni się perfum od wody toaletowej i które z nich wybrać?

Różnica w trwałości i cenie.

 

Trwałość zapachów uzależniona jest od stężenia zapachowych olejków, których w przypadku perfum jest znacznie większy. Nieco mniejsze stężenie znajduję się w wodzie perfumowanej a najmniej w wodzie toaletowej. Oprócz wyżej wymienionych możemy spotkać się także z wodą kolońską, której stężenie waha się między 25 a 43 procentami. Niewątpliwie ta cecha staje się ich zaletą, lecz przez wiele kobiet niestety nieakceptowana. Zapach staje się zbyt mocny, duszący i nie łagodnieje pod wpływem czasu a to okazuje się być niekorzystna cechą. Wartości wody perfumowanej graniczą między 10 a 25 procentami sprawiając, że produkt choć jest dość lżejszy gwarantuję trwałość. Z całej piramidy, perfumy są najdroższymi produktami graniczącymi między 700 a 800 złotymi. Wodę perfumowaną kupimy już za połowę a na wodę toaletową wydamy zaledwie połowę ceny za wodę perfumowaną.

Jak rozróżnić zapachy i które wybrać?

 

Każda fiolka posiada swoje oznaczenia, wywodzące się z języka francuskiego. Możemy spotkać się z takimi oznaczeniami jak EDP -czyli woda perfumowana, EDT- woda toaletowa oraz EDC- czyli woda kolońska. Warto zwracać wagę na te skróty, gdyż w Internecie często możemy spotkać się z aukcjami produktów nazywanymi perfumami. Podczas wyboru zapachu pamiętajmy, aby ilość testowanych nie przekroczyła czterech. Większa ilość powoduje zamieszanie i nasz nos zaczyna mieszać się w odczuciach. Mózg nie przyjmuję następnych bodźców i dezorientuje się. Pamiętajmy o jeszcze jednej ważnej kwestii. Decydując się na zakup poprośmy wpierw o próbkę, aby sprawdzić ich działania po tygodniu. Jeśli, wzbudza te same co podczas testów, śmiało możemy zdecydować się na ten produkt.