Najnowsze wpisy

Najważniejsze błędy przy zakupie perfum

Zapach jest jednym z elementów, które podkreślają naszą osobowość i charakter. Dlatego tak ważne jest, by przy zakupie perfum kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami nie popełniając jednocześnie podstawowych błędów, jakimi jest sugerowanie się wyborami znajomych czy reklamami popularnych marek. Zapach wyraża nas samych, dlatego ważne jest, aby sięgać po flakoniki, które spełniają tylko nasze oczekiwania. To my będziemy otulać się wybranym zapachem każdego dnia, dlatego tak ważne jest, aby spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Najczęstszym powodem rezygnowania z używania zakupionych perfum jest fakt, że przestają nam się podobać. Może to być przyczyna źle dobranego zapachu, ale także innych czynników. Jak wybrać pachnidło, które zostanie z nami na dłużej - dowiesz się w tym artykule.

Najważniejsze błędy przy zakupie perfum

Najczęstszym powodem niezadowolenia po krótkim czasie z wybranego zapachu są sugestie innych osób, które pomagały nam w jego doborze. Ponadto testowanie zbyt dużej ilości flakonów naraz sprawia, że nasze powonienie staje się coraz mniej wrażliwe i wyczuwa coraz mniejszą ilość nut. Aby kupić odpowiedni zapach należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na jego przetestowanie. Jeśli o testowaniu mowa to także ono może być jedną z przyczyn źle dobranych pachnideł.

Poznawanie zapachów w popularnych drogeriach możemy wykonać dwiema metodami: testem papierkowym lub spryskaniem bezpośrednio naszej skóry. Wśród obu tych metod tylko jedna jest bezbłędna i pozwoli przekonać się który z perfum faktycznie spełni nasze oczekiwania, a jest nią spryskanie własnej skóry. W przeciwieństwie do niej, testy papierkowe nie dadzą nam pełnego wyrazu zapachu, dlatego mogą stanowić jeden z błędnych etapów poznawania perfum. Dopiero naniesienie zapachu na naszą skórę pozwala na realne zapoznanie się z jego walorami. Jednak tutaj też mogą pojawić się błędy w testowaniu, dlatego tak ważne, aby przed wyjściem do drogerii nie używać żadnych zapachów, nawet balsamu. Tylko czysta, pozbawiona jakichkolwiek zapachów skóra pozwoli nam na ocenę walorów pachnidła. Dlatego pamiętajmy, aby przed zakupem zawsze testować powoli i ufać swoim zmysłom. Tylko w taki sposób znajdziemy zapach, który zostanie z nami, kto wie, może na całe życie.