Najnowsze wpisy

Jak dobrać perfumy męskie?

Perfumy w dużej mierze wyrażać powinny osobowość osoby, która ich używa. Dlatego też tak ważne staje się to, by celować w doskonałej jakości rozwiązania dostępne na rynku. Dobrze, jeśli wiemy co lubi dany mężczyzna – wówczas wybór perfum nie będzie trudny. Wystarczy wtedy odwiedzić znaną drogerię i wybrać ten flakon, który skrywa w sobie zapach uwielbiany przez konkretnego pana. Jeśli jednak nie wiemy co spodoba się mężczyźnie i czy trafimy z zakupem, warto odpowiednio wcześniej wiedzieć, jakie możliwości zapachowe czekają na rynku branżowym. A tu wyróżnić można kilka rodzajów tych kompozycji zapachowych właśnie.

Charakter prawdę ci powie

Nowocześni mężczyźni, hołdujący innowacyjnym i nieszablonowym rozwiązaniom w ogólnym podejściu do życia, najczęściej wybierają zapachy odświeżone, raczej lekkie i dodające pewności siebie oraz gwarantujące rozsiewanie wokół aury tajemniczości.

Panowie, u których temperament raczej jest ogromny, szybciej zdecydują się na takie kompozycje zapachowe, które będą bardzo wyraziste i dające odczuć otoczeniu, że oto „tu jest najprawdziwszy mężczyzna”.
Lżejsze zapachy z kolei wybierane będą raczej przez panów o spokojnej, bardzo stonowanej naturze, którzy nie lubią w jakiś znaczący sposób wyróżniać się z tłumu.

Na różne okazje

W bardzo zróżnicowanym asortymencie perfum dedykowanych mężczyznom dostępnym obecnie na rynku, znaleźć można szereg rozmaitych propozycji z uwzględnieniem zapachów na dzień, jak i na wyjątkowe okazje wieczorowe. Przeglądając możliwości zakupowe więc warto określić, czy interesuje nas raczej zakup perfum uniwersalnych, do stosowania na co dzień, czy szukamy bardziej wyrafinowanej kompozycji zapachowej, z której korzystać będziemy jedynie podczas wielkich wyjść.

Uniwersalność zaklęta w delikatności

Jeśli nie znamy upodobań zapachowych mężczyzny, najbardziej trafionym prezentem w postaci perfum będzie taki, który będzie zawierał w sobie jedynie delikatne nuty. I nawet jeśli flakonik ten nie zostanie od razu rozpakowany i użytkowany na co dzień, z pewnością w spokoju poczeka sobie na ciepłe letnie dni, kiedy sprawdzi się znakomicie.

Kompozycje zapachowe, które warto znać

Poszukiwania idealnych perfum ułatwić może dobre rozeznanie w rodzajach kompozycji zapachowych, które dostępne są na rynku. Mowa o takich kompozycjach jak:

- cytrusowej – tworzonej przez wszelkie owoce cytrusowe
- kwiatowej – róża, jaśmin, frezja, lawenda
- drzewnej – sandałowiec, cyprys, eukaliptus
- orientalnej – na czele z piżmem i kardamonem
- fougere – mech i wszelkie paprocie
- szyprowej – dąb, jaśmin i zapachy wywodzące się z Cypru
- owocowej – jabłko, poziomka, truskawka
- ziołowej – melisa, mięta, rozmaryn
- tytoniowo – skórzanej – zapachy dymne i typowo skórzane

Posiadając wiedzę o której wyżej mowa – można śmiało myśleć o zakupach perfumeryjnych dedykowanych mężczyznom. Nawet takim, których zbyt dobrze się nie zna, a chciałoby im się sprawić niespodziankę godną zadowolenia.